Na wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Podwykonawstwo w H2020 – 19 maja. Strony trzecie w projektach H2020 – 26 maja
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił konkurs na granty od 20 tys. zł do 150 tys. zł dla zespołów badawczych na tworzenie, testowanie i/lub weryfikację pomysłów, technologii, rozwiązań, których niezwłoczne wdrożenie zwiększy zdolność podmiotów z terenu województwa zachodniopomorskiego do
Projekt pt. GRASS - NEXT GReen And SuStainable - kNoewledge EXpanded freight Transport in cities otrzymał dofinansowanie z Funduszy Norweskich i EOG i będzie realizowany przez Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie. Partnerami projektu są Vitronic Machine Vision Polska sp. z o.o. oraz norweski The Institute of Transport Economics.
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodnopomorskiego zapowiedział, iż wkrótce ogłosi konkurs na granty dla zespołów badawczych na tworzenie, testowanie, weryfikację i certyfikację rozwiązań pomocnych w walce z epidemią COVID-19.
Projekt CleanHME - Clean Energy from Hydrogen-Metal Systems, złożony w konkursie H2020-EIC-FETPROACT-2019 Boosting emerging technologies, przez konsorcjum kierowane przez Uniwersytet Szczeciński, został zaakceptowany do realizacji przez Komisję Europejską.
8 kwietnia w godzinach 10:30-12:00 można wziąć udział w darmowym webinarium.
Twórcy wynalazków, wzorów i innych wyników działalności naukowej planujący dokonanie ich ujawnienia w CTTM mają do dyspozycji nowy wzór karty zgłoszenia.
Mazowiecka firma ECO HARPOON - Recycling Sp. z o.o. zakupiła od Akademii Morskiej w Szczecinie patent na wynalazek pn. Sposób wytwarzania elementów konstrukcyjnych ze spienionych metali.
42 raporty i zalecenia z projektów ukończonych do 2019 r. są publicznie dostępne.