Introduction to IP to zdalne szkolenie w języku angielskim dla początkujących w temacie własności intelektualnej i jej ochrony, które odbędzie się 9 września br. Organizatorem wydarzenia jest European IP Helpdesk. Na to bezpłatne wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Więcej
Do 17 lipca trwa rekrutacja do kolejnej edycji Programu Akceleracji KPT ScaleUp, która potrwa 6 miesięcy od listopada 2020 do kwietnia/maja 2021. Organizatorzy szukają projektów z szeroko pojętego obszaru Industry 4.0 (od rozwiązań czysto technologicznych, przez logistykę, zarządzanie jakością, aż po HR i szkolenia) dla 13 dużych odbiorców technologii: ALUPROF, GRUPA AZOTY, ASTOR, ES System, JMP Flower, LAFARGE, Grupa TAURON, VELVET CARE, VOX, VOXEL, WARBUD, WOODWARD, WERNER KENKEL, których konkretne wyzwania technologiczne znajdują się TUTAJ.
Darmowy kurs pt. Introduction to Innovation and Entrepreneurship obejmuje zagadnienia: przedsiębiorczość, źródła innowacji, podstawy przywództwa w innowacji, podstawy tworzenia strategii, kreowanie popytu, rola marketingu.
Na wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Podwykonawstwo w H2020 – 19 maja. Strony trzecie w projektach H2020 – 26 maja
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił konkurs na granty od 20 tys. zł do 150 tys. zł dla zespołów badawczych na tworzenie, testowanie i/lub weryfikację pomysłów, technologii, rozwiązań, których niezwłoczne wdrożenie zwiększy zdolność podmiotów z terenu województwa zachodniopomorskiego do
Projekt pt. GRASS - NEXT GReen And SuStainable - kNoewledge EXpanded freight Transport in cities otrzymał dofinansowanie z Funduszy Norweskich i EOG i będzie realizowany przez Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie. Partnerami projektu są Vitronic Machine Vision Polska sp. z o.o. oraz norweski The Institute of Transport Economics.
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodnopomorskiego zapowiedział, iż wkrótce ogłosi konkurs na granty dla zespołów badawczych na tworzenie, testowanie, weryfikację i certyfikację rozwiązań pomocnych w walce z epidemią COVID-19.
Projekt CleanHME - Clean Energy from Hydrogen-Metal Systems, złożony w konkursie H2020-EIC-FETPROACT-2019 Boosting emerging technologies, przez konsorcjum kierowane przez Uniwersytet Szczeciński, został zaakceptowany do realizacji przez Komisję Europejską.
8 kwietnia w godzinach 10:30-12:00 można wziąć udział w darmowym webinarium.