Uruchomienie działalności gospodarczej i jej prowadzenie niekiedy wymaga od początkującego przedsiębiorcy skorzystania z kapitału pochodzącego ze źródeł zewnętrznych.
Unia Europejska dofinansuje usługę UPRP od 90 do 95%. Polega ona na opracowaniu raportu zawierającego rekomendacje „szyte na miarę” dotyczące ochrony własności intelektualnej w przedsiębiorstwie oraz wskazaniu korzyści, jakie dzięki tej ochronie można osiągnąć w rozwijaniu działalności biznesowej.
Konkurs na inkubację skierowany jest do firm prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 2 lata i dotyczy usługi inkubacji, która wiąże się m.in. z nieodpłatnym udostępnieniem pomieszczeń biurowych lub stanowiska pracy wraz z wyposażeniem oraz możliwością korzystania z bezpłatnych usług szkoleniowo-doradczych.
Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza 29 czerwca na bezpłatne webinarium.
4-godzinny, zdalny i bezpłatny kurs Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Konkurs Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w celu przygotowania małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych do wdrożenia kompleksowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 oraz wdrożenia wybranych obszarów działań w zakresie cyfryzacji, automatyzacji lub robotyzacji. Uczelnie mogą opracować mapę drogową takich zmian, świadczyć usługi doradcze związane z wdrożeniem oraz sprzedać lub oddać do używania WNiP (patenty, licencje, know-how).
Polskie przedsiębiorstwa mają liczne możliwości uzyskania profesjonalnego wsparcia w identyfikacji i zarządzaniu własnością intelektualną lub potencjałem B+R powstającymi w firmie. Doradztwo jest albo całkowicie bezpłatne, albo dotowane ze środków Unii Europejskiej w dużej mierze. Zapoznaj się z naszym materiałem.
W webinarium organizowanym 13 maja udział wezmą przedstawiciele centrów transferu technologii na MIT, University of Toledo oraz Vanderbilt University.
Program szkoleniowo-doradczy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dla przedstawicieli firm bez względu na branżę i wielkość firmy.
Bezpłatne webinaria na platformie MS Teams organizowane 29 kwietnia przez CITTRU UJ i UOTT UW na temat aspektów własności intelektualnej w trakcie studiów oraz udostępniania danych badawczych.