Program tego bezpłatnego wydarzenia w dniach 22-30 września 2021 r. obejmie wirtualne seminaria i spotkania B2B. Do udziału organizator zaprasza przedstawicieli firm, uczelni i instytutów badawczych specjalizujących się w branży teleinformatycznej i/lub w zielonych technologiach, a także poszukujących partnerów do projektów w tych dziedzinach.
Program akceleracyjny dla startupów z obszaru surowców naturalnych.
Design thinking to usystematyzowane podejście do procesu innowacji, które przywędrowało do Polski z USA. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatny kurs na temat tej metodyki.
Powstała nowa strona internetowa MEIN zawierającą informacje dedykowane studentom, naukowcom oraz instytucjom naukowym obejmująca programy i inicjatywy ministerialne wspierające naukę.
Już 20 sierpnia Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosi konkurs dla MŚP pod nazwą Travel Grants: wsparcie na rozwój dwustronnej współpracy. Głównym celem konkursu jest wzmocnienie kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi i norweskimi podmiotami poprzez organizację misji gospodarczych. W ramach konkursu przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z dofinansowania w wysokości do 2 tys. euro bez konieczności uiszczenia wkładu własnego.
Europejskie ekosystemy innowacji (EIE) to nowość w programie Horyzont Europa 2021-2027. Jeden z trzech obszarów filaru Innowacyjna Europa powstał w celu stworzenia podstaw dla zrównoważonego, solidnego i zintegrowanego europejskiego ekosystemu innowacji. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju firm i pobudzanie innowacji, które będą w stanie sprostać ważnym wyzwaniom.
Aby wspierać rolę kobiet w innowacjach i technologii, Europejska Rada Innowacji (EIC) stworzyła program rozwoju umiejętności i tworzenia sieci dla przedsiębiorczyń i badaczek – Women Leadership Programme (WLP). Program ma na celu wyrównanie szans kobiet w branży deep tech.
Uruchomienie działalności gospodarczej i jej prowadzenie niekiedy wymaga od początkującego przedsiębiorcy skorzystania z kapitału pochodzącego ze źródeł zewnętrznych.
Unia Europejska dofinansuje usługę UPRP od 90 do 95%. Polega ona na opracowaniu raportu zawierającego rekomendacje „szyte na miarę” dotyczące ochrony własności intelektualnej w przedsiębiorstwie oraz wskazaniu korzyści, jakie dzięki tej ochronie można osiągnąć w rozwijaniu działalności biznesowej.
Konkurs na inkubację skierowany jest do firm prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 2 lata i dotyczy usługi inkubacji, która wiąże się m.in. z nieodpłatnym udostępnieniem pomieszczeń biurowych lub stanowiska pracy wraz z wyposażeniem oraz możliwością korzystania z bezpłatnych usług szkoleniowo-doradczych.