Program umożliwiający osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucji goszczącej w USA. Stypendium skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora.
Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób, które rozpoczynają swoją przygodę z własnością intelektualną.
Celem Konferencji jest integracja pracowników naukowych, doktorantów i studentów, inspiracja do nawiązywania współpracy oraz do tworzenia interdyscyplinarnych zespołów badawczych. Uczestnicy Konferencji mają możliwość przedstawienia wyników badań naukowych uzyskanych w ramach realizacji projektów, prac dyplomowych, doktorskich; zaprezentowania swojej działalności naukowej oraz przedstawienia praktycznych zastosowań i możliwości aplikacji podjętych działań
Do 18 lutego można nadsyłać prace w konkursie na innowacyjny artykuł naukowy. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie zadebiutowania w publikacji o profilu naukowym
Szkolenie stacjonarne w RCIiTT dla studentów, osób planujących założenie własnej działalności oraz przedsiębiorców prowadzących własną firmę nie dłużej niż dwa lata, które będzie poświęcone wykorzystania sztucznej inteligencji w planowaniu i realizacji projektów biznesowych, tak aby stały się one łatwiejsze i nie angażowały zbyt wielu zasobów, zarówno ludzkich, finansowych jak i zarządczych.
Obliczenia i symulacje dużej skali, nowe algorytmy w informatyce, narzędzia i techniki w systemach dużej mocy obliczeniowej, a także zastosowanie informatyki w dydaktyce oraz bazach danych – to tematyka 16. Konferencji Użytkowników Komputerów Dużej Mocy, która odbędzie się w dniach 13–15 marca 2024 r. w Zakopanem.
Celem konferencji jest zaprezentowanie najbardziej palących problemów i osiągnięć z zakresu energetyki. Dyskusji poddane zostaną technologie wytwarzania energii elektrycznej przy użyciu konwencjonalnych oraz odnawialnych źródeł energii, a także ich specyficzne zastosowania i właściwości.
Podjęta także będzie tematykę wpływu różnych rodzajów źródeł energii i paliw kopalnych na rozwój przemysłu i światowego handlu.
Zapraszamy do odsłuchania rozmów ze stypendystami i stypendystkami Programu Fulbrighta reprezentującymi różne dziedziny nauki.
Inkubator jest przeznaczony dla początkujących przedsiębiorców i badaczy, których motywacją jest rozwiązywanie złożonych wyzwań stojących przed naszym systemem żywnościowym. Rekrutacja jest otwarta do 19 lutego 2024 r.
Przypominamy o możliwości dostępu do specjalistycznej bazy danych PATENT INSPIRATION